Braun Series 5

Braun Series 5 – ta linia maszynek do golenia Braun to niewątpliwie udana seria. Kolekcja obfitująca w wysokiej jakości urządzenia o wielu przydatnych funkcjach wcale nie ułatwia wyboru. Mamy jednak nadzieję, że ułatwi go nasz ranking. Przedstawiamy golarki Braun Series 5, na które warto zwrócić uwagę.

Braun Series 5 – polecane modele

Zanim zagłębimy się w szczegóły techniczne wytypowanych modeli, poznajmy trzech faworytów, którzy zyskali wyróżnienie w naszym rankingu i dowiedzmy się co o tym zadecydowało:

Produkt premium

To model z wyższej półki cenowej, która jest jednak warta jego jakości. Baza czyszcząca automatycznie wyczyści urządzenie i zadba o jego konserwację. Dzięki sztywnemu etui i blokadzie podróżnej z powodzeniem zabierzesz swoją maszynkę we wszelkie podróże. To jednak nadal tylko kropla w morzu zalet tego modelu.

Nasza rekomendacja

Oprócz klasycznej maszynki do golenia Braun nabędziesz sprzęt 2w1, który po zmianie nasadki z powodzeniem posłuży Ci także jako golarka do ciała. W zestawie znajdziesz także nasadkę trymera, który umożliwi precyzyjne docięcie i stylizację zarostu, a wszystko to mieści się w całkiem przystępnej cenie.

Gratka dla portfela

System EasyClean umożliwiający mycie pod bieżącą wodą bez zdejmowania głowicy, elastyczne ostrza, wydajna bateria – to tylko niektóre zalety tego modelu, który nabędziesz w wyjątkowo niskiej, jak na tę jakość, cenie.

Prześledźmy jakie modele maszynek do golenia Braun z serii 5 będą omówione w dalszej części artykułu oraz porównajmy ich najważniejsze parametry techniczne.

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Mamy nadzieję, że któraś z wymienionych golarek Braun Series 5 wpadnie Ci w oko.

Golarki Braun – opinie

A zatem, do dzieła – poznajmy co wyróżnia każdy z wybranych modeli i dlatego warto wziąć go pod uwagę podczas poszukiwań najlepszej golarki Braun dla siebie.

Braun Series 5 5195cc

Maszynka Braun Series 5 5195cc to urządzenie dedykowane panom o wrażliwej skórze. Jej ostrza zostały bowiem zaprojektowane w taki sposób, aby chronić skórę przed podrażnieniami, a jednocześnie nie rezygnować z dokładności golenia. Niewielkie folie Braun mają aż 899 unikalnych otworów, golących nawet do 0,058 mm. Dodatkową dokładność zapewnia środkowy trymer ActiLift, który wychwytuje płasko położone włoski lub włoski rosnące w różnych kierunkach. To jednak nie wszystkie atuty głowicy Braun Series 5 5195cc. Dzięki temu, że porusza się ona w 8 kierunkach, idealnie dopasowując do konturów twarzy, możesz liczyć na znacznie większą dokładność golenia w porównaniu z urządzeniami o klasycznych głowicach. Co więcej, golarki tej możesz używać zarówno do golenia na mokro, jak i na sucho.

Braun Series 5 5195cc to sprzęt, który spełni także potrzeby panów o gęstym zaroście. Nie musisz się martwić, że w kontakcie z grubszymi lub splątanymi włosami moc Twojej maszynki osłabnie, bowiem jest ona wyposażona w inteligentny silnik AutoSensing, który samodzielnie analizuje zarost i dopasowuje intensywność pracy. Golarka męska Braun Series 5 5195cc wpisze się również w gusta osób, które codziennie chcą cieszyć się perfekcyjną jakością pracy urządzenia, a nie mają cierpliwości lub czasu, by zajmować się jego konserwacją. To urządzenie zatroszczy się o siebie samo. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą innowacyjnej bazy Clean&Charge, która wykorzystując preparat czyszczący na bazie alkoholu skutecznie wypłucze ścinki zarostu i 99,9% zarazków, a także samodzielnie nasmaruje ostrza, wysuszy się i naładuje, by w każdym momencie zachować doskonałą gotowość do użycia.

Braun Series 5 5030s

5 linia maszynek do golenia Braun obfituje w modele wyposażone w nowoczesne technologie. W Braun Series 5 5030s jest ich wyjątkowo dużo. Sztandarową jest technologia FlexMotionTec, która w trakcie golenia trudniej dostępnych miejsc, takich jak okolice nosa, zapewnia bliższy kontakt głowicy golącej ze skóry przy jednoczesnym zmniejszeniu siły nacisku. Ten model to także świetny wybór, jeśli posiadasz gęsty zarost. Tam, gdzie inne golarki polegają, Braun Series 5 5030s automatycznie zwiększa moc silnika i z powodzeniem radzi sobie ze wszystkim.

Jeśli golarkę zamierzasz często zabierać ze sobą w podróże, Braun Series 5 5030s spodoba Ci się z kilku powodów. Po pierwsze, blokada podróżna to funkcja, dzięki której zyskujesz pewność, że urządzenie nie włączy się przypadkowo przygniecione innym przedmiotem w walizce. Po drugie, wtyczka SmartPlug zapewnia automatyczne dopasowanie do napięcia w sieci, które w różnych częściach świata bywa inne (100-240V). Po trzecie, Braun Series 5 5030s również posiada 4-funkcyjną bazę czyszcząco-ładującą, dzięki czemu nie musisz tracić czasu na samodzielną konserwację urządzenia.

Braun Series 5 5140s

Braun Series 5 5140s to kolejna solidna maszynka Braun. Z racji tego, że jest to golarka foliowana, doskonale sprawdzi się w przypadku skóry wrażliwej, zapewniając jej ochroną i gładkość golenia. Warto byś skierował swoją uwagę na ten model, jeśli zależy Ci również na dokładności golenia. Ruchoma głowica, precyzyjny trymer wychwytujący leżące lub niesfornie porośnięte włoski, a także silnik AutoSensing, który dopasowuje moc do gęstości brody to przystosowania Braun Series 5 5140s czyniące z tego urządzenia doskonały sprzęt dla wymagających. Jeśli cenisz sobie także możliwość stylizacji zarostu, miło zaskoczy Cię wysuwany trymer, którym bez problemu przytniesz baczki oraz linię brody.

Nie ma znaczenia, jaki typ golenia preferujesz – z Braun Series 5 5140s możesz golić się zarówno na sucho, jak i z użyciem żelu do golenia lub pianki. Dzięki temu, że urządzenie jest w pełni wodoodporne, nie musisz obawiać się przypadkowego zatopienia maszynki w wannie lub zwykłego czyszczenia pod bieżącą wodą.

Braun Series 5 50-R1000S

Choć wodoodporne maszynki do golenia Braun z 5 linii zapewniają już niebywałą wygodę ich czyszczenia, w tym modelu producent uprościł tę kwestię jeszcze bardziej. Wszystko za sprawą inteligentnego systemu EasyClean, który pozwala na czyszczenie bez konieczności zdejmowania głowicy golącej. Wystarczy, że po skończeniu golenia opłuczesz maszynkę pod bieżącą wodą, a bez problemu dojdzie ona do elementów tnących, usuwając z nich resztki zarostu czy preparatu użytego do golenia. Fenomenem tego modelu są także 3 elastyczne ostrza, idealnie dostosowujące się do konturów twarzy, a dzięki temu zapewniające dokładniejsze golenia.

Braun Series 5 50-R1000S z powodzeniem posłuży Ci także do pielęgnacji zarostu. System EasyClick to łatwa wymiana ostrzy na trymer, dzięki któremu przytniesz i wymodelujesz swoje wąsy czy baki. Wszystkich zabiegów z użyciem golarki możesz dokonywać zarówno na sucho, jak i na mokro.

Braun Series 5 5090

Maszynka Braun idealna na podróże? Ten model z nieco wyższej półki cenowej wydaje się ciekawą propozycją. Sztywne etui podróżne, dołączane w ramach zestawu sprawi, że wrzucisz urządzenie do walizki bez najmniejszych obaw, że ulegnie zniszczeniu już zniszczy inne przedmioty. Gdyby tego było mało, masz tutaj także funkcję blokady podróżnej, która skutecznie chroni przed przypadkowym uruchomieniem się maszynki w trakcie transportu.

Braun Series 5 5090 to także sprzęt doskonale komunikujący się z użytkownikiem. Nie musisz zastanawiać się czy już nadszedł moment, w którym należy podłączyć urządzenie do ładowarki – 5-stopniowy wskaźnik precyzyjnie pokaże Ci, jaka część baterii jest zużyta. Nie musisz też zgadywać, kiedy urządzenie wymaga czyszczenia i konserwacji – wystarczy, że będziesz obserwował wskaźnik czyszczenia, a gdy wyświetli on sygnał do działania, włożysz urządzenie do bazy czyszcząco-ładującej i wybierzesz jeden z 3 programów czyszczenia. Oczywiście możesz także wyczyścić golarkę pod bieżącą wodą, a ułatwieniem w tej czynności będzie zapewne dołączona szczoteczka.

Braun Series 5 50-B4650cs

Braun Series 5 50-B4650cs to maszynka o ciekawym designie z modnym kolorem mięty. Choć na pierwszy rzut oka sprzęt ten niczym nie różni się od wcześniej prezentowanych modeli, jego możliwości są jednak znacznie szersze. Dodatkowa nasadka umożliwia bowiem wykorzystanie tej maszynki również jako golarka do ciała. Z Braun Series 5 50-B4650cs bez problemu zadbasz o usunięcie owłosienia także w takich częściach ciała jak pachy, brzuch czy okolice intymne. Zamiast rozglądać się za dodatkowym urządzeniem do pielęgnacji ciała, warto wypróbować rozwiązanie 2w1.

Oczywiście model ten nie został pozbawiony pozostałych funkcji typowych dla 5 linii Braun, takich jaki 3 elastyczne ostrza, ergonomiczny kształt urządzenia, wodoodporność, pojemna bateria czy system EasyClean, pozwalający na czyszczenie urządzenia bez konieczności zdejmowania głowicy tnącej. Z Braun Series 5 50-B4650cs możesz golić się zarówno na mokro, jak i na sucho.

Braun Series 5 50-B1620s

Jeśli zaintrygował Cię wcześniejszy model golarki Braun, ale poszukujesz czegoś w nieco niższe cenie, być może właśnie znalazłeś odpowiedni sprzęt. Braun Series 5 50-B1620s również zadba nie tylko o Twój zarost, ale także o owłosienie na całym ciele. Wszystko co musisz zrobić to wymienić nasadkę na nasadkę golarki do ciała, która dostępna jest w zestawie. Znajdziesz w nim również nasadkę trymera, która pozwoli Ci na precyzyjne podcięcie i stylizację zarostu.

W Braun Series 5 50-B1620s również nie zabrakło trzech elastycznych ostrzy, które dopasowując się do kształtów twarzy zapewniają większą dokładność golenia, a ta z kolei ogranicza konieczność wykonywania wielu pociągnięć i narażania skóry na podrażnienia. Model ten z łatwością umyjesz pod bieżącą wodą, a dzięki systemowi EasyClean wcale nie potrzeba zdejmować w tym celu głowicy golącej, gdyż maszynka jest tak skonstruowana, że woda swobodnie przepływa przez mechanizmy tnące. Obojętnie jaki typ golenia preferujesz, sprzęt ten może posłużyć zarówno do golenia na sucho, jak i na mokro. Z powodzeniem możesz używać go nawet podczas brania prysznica.

Braun Series 5 50-W1500S

Jeśli oprócz standardowych funkcjonalności maszynki do golenia potrzebujesz także trymera, który umożliwi Ci precyzyjne przycięcie i wymodelowanie zarostu, warto byś skierował swoją uwagę na ten model. Posiada on bowiem w zestawie nasadkę trymera o skali od 0,5 do 7 mm. Z łatwością wepniesz ją do urządzenia dzięki wygodnemu systemowi EasyClick.

Jak na porządną golarkę Braun przystało, cechuje się ona także szeregiem innych zalet. Trzy elastyczne ostrza precyzyjnie podążają za konturami Twojej twarzy, wyłapując każdy napotkany na swojej drodze włosek. Z kolei system EasyClean to coś w sam raz dla osób zabieganych, którzy nie chcą poświęcać dodatkowego czasu na każdorazowe zdejmowanie głowicy golącej, celem umycia mechanizmów tnących po skończonym goleniu. Pojemna bateria umożliwi korzystanie z urządzenia nawet do 3 tygodni, bez konieczności ładowania. Bez względu na to, czy jesteś zwolennikiem golenia na sucho czy z dodatkiem specjalnych pianek lub żelów do golenia, maszynką Braun Series 5 50-W1500S posłużysz się w obydwu przypadkach.

Mamy nadzieję, że nasz ranking okazał się przydatny w wyborze najlepszej golarki Braun do Twoich potrzeb. Jeśli wciąż nie masz upatrzonego konkretnego modelu, warto wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „golarki Braun opinie” lub „opinie Braun Series 5”, aby poznać więcej modeli polecanych przez użytkowników.

Poniżej zamieszczamy krótkie podsumowanie najważniejszych aspektów, na które warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań najlepszej golarki.

Najlepsza golarka Braun Series 5 – na co zwrócić uwagę?

Często bywa tak, że nie potrafimy dokładnie określić jakie parametry są dla nas ważne albo nawet nie mamy świadomości, że dana funkcja golarki byłaby w naszym przypadku niezwykle przydatna. Z tego względu, zanim wybierzemy się do sklepu lub damy porwać się w wir internetowych poszukiwań najlepszej golarki, warto przeanalizować sobie poniższą listę i wyznaczyć własne priorytety: