Braun Series 7 – Recenzja

Braun series 7 – recenzja linii golarek. Codzienna pielęgnacja zarostu bywa uciążliwa. Golenie standardową jednorazówką zapewnia efekt odświeżenia, jednak niestety w jego towarzystwie często występują krostki i podrażnienia. Odpowiedzią na te problemy są golarki elektryczne. Co więcej na rynku dostępne są golarki elektryczne, które można użytkować zarówno na mokro jak i na sucho. Przyjrzyjmy się propozycjom od firmy Braun z Serii 7 i kilku innym modelom.

Produkt premium

Inteligentna golarka, która dostosowuje się do gęstości zarostu. Pracuje w trzech trybach, dzięki którym nie podrażnia skóry. Praca w tempie 130 ruchów na sekundę zapewnia idealnie gładką twarz.

Nasza rekomendacja

Nowoczesna technologia wzbogacona o nowoczesne systemy. Golarka, która usuwa najdrobniejszy zarost, można z niej korzystać pod prysznicem w towarzystwie pianki lub żelu do golenia.

Gratka dla portfela

Wyjątkowa głowica o zakresie pracy 360°, pozwala na dotarcie do najmniejszych zakamarków twarzy. Ta golarka elektryczna sprawdza się podczas golenia na sucho i na mokro i wzbogacone jest o system inteligentnej analizy zarostu.

Skondensowane informacje dotyczące wybranych modeli Braun znajdują się poniżej. Są to parametry techniczne, na które polecamy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru golarki elektrycznej. Jednym z ważniejszych detali jest różnica między wodoodpornością – dotyczącą możliwości mycia urządzenia pod wodą, a takiej która pozwala na golenie się pod prysznicem czy w trakcie kąpieli.

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Podstawowe parametry techniczne to jednak nie wszystko. W zależności od modelu urządzenia, Braun Series 7 posiadają wiele udogodnień. Nowoczesne rozwiązania technologiczne takie jak higieniczny dodatek Clean & Renew™, wspomagający golenie system ActiveLift™ czy inteligentna wtyczka SmartPlug – każdy model jest inny. Zapoznaj się z charakterystyką wybranych urządzeń i wybierz to najbardziej odpowiadające twoim indywidualnym potrzebom.

Braun Series 7 790cc-4

Elektryczna golarka Braun Series 7 790cc-4 to innowacyjne urządzenie. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, moc golarki dostosowuje się do intensywności zarostu. Precyzyjne działanie 10 tysięcy sonicznych mikrodrgań na minutę gwarantuje pielęgnację każdego milimetra skóry twarzy. Dokładności tej strzeże system ActiveLift™, który zawiaduje działaniem noży tnących, które wykonują 130 ruchów na sekundę podczas golenia unosząc pojedyncze włosy do góry ułatwiając ich usunięcie nawet w trudno dostępnych miejscach. Golarka Braun Series 7 działa w 3 trybach – w zależności od rodzaju swojej cery lub potrzeby możesz zdecydować się na jej pracę w trybie intensywnym, zwykłym lub delikatnym (eko). Rewolucyjnym dodatkiem jest zaproponowany przez producenta system Clean & Renew™. Dzięki specjalnemu roztworowi na bazie alkoholu golarka jest samoistnie odkażana i suszona co zapewnia duży poziom higieny i komfortu użytkowania. Golarka elektryczna Braun Series 7 jest wodoodporna – możesz umyć ją pod wodą, ale nie korzystaj z niej w trakcie kąpieli. Pełen cykl ładowania baterii trwa 60 min i pozwala na niemal taką samą ilość bezprzewodowej pracy urządzenia. Miłym dodatkiem jest funkcja szybkiego ładowania – w 5 minut naładujesz urządzenie do jednego użycia. Interesującym dodatkiem jest system SmartPlug, który automatycznie dostosowuje napięcie sieciowe w gniazdku do potrzeb akumulatora – szczegół nader ważny dla globtroterów. Wisienką na torcie jest wyświetlacz informujący o stanie baterii i zbliżającej się potrzebie czyszczenia.

BRAUN Series 7 7899cc SILV/BLK

Elegancka i niezwykle praktyczna golarka elektryczna Braun Series 7 7899cc to urządzenie na miarę obecnego stulecia. Jej inteligentne działanie zapewnia precyzyjne efekty już przy jednym pociągnięciu. Jest to możliwe dzięki systemowi ActiveLift, który delikatnie unosząc przylegające włoski pozwala na ich łatwe zbieranie nawet z trudno dostępnych miejsc na szyi czy w okolicach nosa. Noże, które odpowiedzialne są za tą precyzję wykonują 130 ruchów na sekundę. Ponadto folia goląca OptiFoil nie pozwala na przeoczenie żadnego włosa też tego, który czasem tkwi bardzo głęboko. Głowica o 40 stopniowym zakresie ruchu, podąża za konturem twarzy. Model Braun Series 7 7899cc wyposażony jest w specjalny dodatek Clean&Charge, który gwarantuje szybkie i łatwe czyszczeniem suszenie oraz dezynfekcję urządzenie. Praca możliwa jest w 5 poziomach intensywności, które można wybierać samemu lub pozwolić golarce skorzystać z inteligentnego systemu dobierania mocy działania. Golarka działa akumulatorowo i sieciowo – jeden cykl ładowania trwa godzinę i pozwala na 50 minutowe bezprzewodowe użytkowanie golarki. Zdecydowanie rewolucyjny jest fakt, że Braun Series 7 7899cc można wykorzystywać podczas kąpieli, co więcej tak jak podczas korzystania ze standardowej jednorazówki, w celu większego odświeżenia, można swobodnie golić się z pianką lub żelem.

Braun Series 7 70-S4200cs

Nowoczesna golarka elektryczna Braun Series 7 70-S4200cs Została opracowana w oparciu o technologię AutoSense, dzięki której w trakcie pracy, urządzenie analizuje zarost, jego typ i gęstość, po czym odpowiednio dostosowuje do niego moc pracy. Rozwiązanie to, w połączeniu z głowicą poruszająca się w zakresie 360° daje niezwykle precyzyjne efekty golenia. Urządzenie jest w pełni wodoodporne, dzięki czemu można korzystać z niego zarówno na sucho jak i na mokro. Niewątpliwą zaletą są baterie li-lon, które pozwalają na pracę przez 3 tygodnie. W trybie sieciowym golarka posiada funkcję szybkiego ładowania, które gwarantuje doładowanie akumulatora na jeden cykl golenia w 5 minut. W zestawie znajduje się precyzyjny trymer do stylizacji wąsów czy bokobrody.

Braun series 5/5195cc

Elektryczna golarka Braun series 5/5195cc to idealny wybór dla osób o delikatnej skórze. Dzięki technologii skin-sensitive odczuwalnie redukowane są podrażnienia bez uszczerbku na skuteczności działania. Urządzenie wykorzystuje system działania AutoSensing, który dostosowuje pracę silnika golarki do gęstości zarostu. Głowica jest mobilna, porusza się w 8 kierunkach, dzięki czemu możliwe jest dotarcie do trudnych miejsc – zdecydowanie nie jest to jednak taki komfort jaki zapewnia 360-stopniowa głowica. Jeden cykl ładowania baterii zajmuje godzinę i wystarcza na 50 minut bezprzewodowej pracy golarki. Niemiecki producent zadbał również o ostrza, które zabezpieczone folią Braun pracują w 899 otworach – zapewnia to jednocześnie precyzję golenia i delikatność. Urządzenie jest wodoodporne, golić brodę można na sucho i na mokro. Mimo, że seria 5 odbiega standardem od powyżej omówionych siódemek, już przy tym modelu Braun wprowadził niezwykle przydatną technologię Clean&Charge, która gwarantuje bardzo higieniczne warunki pracy golarki.

BRAUN Series 5/5140s Wet&Dry

Kolejna propozycja od firmy Braun w serii 5 to model 5/5140s Wet&Dry. Jak podpowiada sama nazwa urządzenie można stosować zarówno na sucho jak i na mokro, co jest niewątpliwą zaletą w przypadku golarki elektrycznej. Parametrami zbliżona do poprzedniczki z tej samej serii, wersja 5/5140s ma bardzo zbliżone parametry. Dzięki technologii skin-sensitive rozszerzonej o inteligentne wsparcie pracy silnika AutoSensing zapewnia delikatne golenie automatycznie dostosowywane do gęstości zarostu. W zestawie precyzyjny trymer ActiLift. Bezprzewodowe korzystanie z golarki, po pełnym cyklu godzinnego ładowania możliwe jest przez 50 minut. W przypadku tego modelu o higienę użytkowania należy dbać samemu, urządzenie nie posiada dodatkowej funkcji odkażającej, ale możliwe jest jego mycie pod bieżącą woda.

Braun Series 9 9390cc

Najbardziej zaawansowana technologicznie golarka elektryczna Braun z serii 9 dostosowana jest do wymagających użytkowników. Producent skupił się na zwiększeniu wydajności urządzenia, dzięki nowoczesnemu akumulatorowi litowo-jonowemu jedno pełne ładowanie golarki gwarantuje jej pracę przez miesiąc! Jest bardzo dokładna, działająca z wykorzystaniem technologii 40 tysięcy cięć na minutę. Mimo swojej ogromnej wciąż jest bardzo delikatna dla skóry. Produkt jest w pełni wodoodporny, można z niego korzystać pod prysznicem czy podczas kąpieli w wannie – również z użyciem pianki. Technologia Clean&Charge została usprawniona i samodzielnie wybiera program czyszczenia, gwarantują higieniczny start przed każdym użyciem.

Wybierając golarkę elektryczną należy zwrócić uwagę na szereg parametrów. Pamiętać powinno się o tym, że jest to zakup na lata. Urządzenia od Braun cieszą się długą żywotnością, co niemiecki producent potwierdza odpowiednimi gwarancjami. Podczas wyboru odpowiedniej dla siebie golarki zerknij na detale – jeżeli dużo podróżujesz po świecie wybierz model Braun Series 7 z dodatkiem SmartPlug, a jeżeli uwielbiasz zabiegi podczas kąpieli – uważaj na modele bez opcji golenia na mokro.

JAK SIĘ GOLIĆ GOLARKĄ ELEKTRYCZNĄ?

Dla panów, którzy decydują się na zmianę ze standardowej maszynki z ostrzem na golarkę elektryczną przydatne będą porady kluczowe w ich użytkowaniu. Poniższe zalecenia istotne są przede wszystkim podczas golenia na sucho, czyli tego najszybszego, które jest efektywne tylko przy zachowaniu pewnych reguł. Co niektórych może zdziwić, po pierwsze nie zaleca się mycia twarzy przed goleniem – uniknie się tym samym rozmiękczenia skóry. Po drugie, najlepiej golić się pół godziny po przebudzeniu – tuż po przespanej nocy twarz jest rozluźniona co utrudnia pociągnięcia golarki. I uwaga wbrew intuicyjnym odruchom, po trzecie, nie należy przyciskać golarki elektrycznej zbyt mocno – wówczas naskórek nie będzie podrażniony. Najlepiej naprężyć skórę twarzy palcami i golić się pod włos.

JAK CZYŚCIĆ GOLARKĘ ELEKTRYCZNĄ?

Golarki elektryczne z serii Braun Series 7 wzbogacone zostały o samoczyszczące systemy Clean & Renew™, które dezynfekują urządzenia. Należy jednak pamiętać, że drobinki przycinania zarostu dostają się w zakamarki golarki, wskazane jest zatem jej regularne czyszczenie. Starsze modele golarek najlepiej “przedmuchać” i oczyścić pędzelkiem na sucho. Nowe modele m.in. te z serii 7 są wodoodporne i są możliwe do mycia pod bieżącą wodą, najlepiej z pomocą szczoteczki. Czyszczenie urządzenie nie jest niczym skomplikowanym, jednak dodatkowym sekretem przedłużającym żywotność każdej golarki jest jej oliwienie. Szczególnie jeżeli często używamy jej bądź myjemy pod wodą – wskazane jest regularne wpuszczenie kilku kropel specjalistycznego oleju na ostrza swojej golarki elektrycznej.

Rynek golarek elektrycznych jest nasycony jak w każdej innej kategorii AGD. Przymierzając się do zmiany standardowej jednorazowej maszynki na elektryczny odpowiednik, warto przyjrzeć się uważnie szerokiej ofercie. Decydując się golarkę elektryczną Braun Series 7 należy zwrócić uwagę na szereg parametrów, którymi różnią się poszczególne modele. Pamiętać powinno się o tym, że jest to zakup na lata. Urządzenia od Braun cieszą się długą żywotnością, co niemiecki producent potwierdza odpowiednimi gwarancjami. Podczas wyboru odpowiedniej dla siebie golarki zerknij na detale – jeżeli dużo podróżujesz po świecie wybierz model Braun Series 7 z dodatkiem SmartPlug, a jeżeli uwielbiasz zabiegi podczas kąpieli – uważaj na modele, które nie posiadają możliwości golenia na mokro.