Golarka Panasonic – ranking najlepszych produktów

Golarka Panasonic – przegląd serii.
Golarki elektryczne stanowią wygodną alternatywę dla tradycyjnych maszynek do golenia. Pozwalają one na szybkie pozbycie się zarostu, jednocześnie zmniejszając ryzyko uszkodzenia skóry, które jest wysokie podczas użycia zwykłych żyletek. Golarki posiadają rozmaite przeznaczenia w zależności od dołączonych końcówek – niektóre dedykowane są do przycinania brody, inne pełnią rolę trymera do uszu i nosa, dostępne są także maszynki wielozadaniowe o szerokiej funkcjonalności. Nasz zestawiający golarki elektryczne ranking, zawiera kilka rozwiązań dostępnych w ofercie marki Panasonic. Przygotowaliśmy także cenne wskazówki, dzięki którym łatwiej będzie Ci dobrać odpowiednie urządzenie.

Jeśli masz przed sobą wybór golarki elektrycznej, to nasze zestawienie propozycji firmy Panasonic jest dla Ciebie. Ta marka golarek oferuje konsumentom szeroki wybór tego typu urządzeń w odpowiedzi na różne potrzeby. W ofercie bez problemu znajdziesz zarówno dobre jakościowo rozwiązania budżetowe, jak i maszynki do golenia klasy premium z wyższej półki cenowej. Na początek przygotowaliśmy krótkie opisy trzech najlepszych, według nas, golarek elektrycznych marki Panasonic.

Produkt premium

Golarka Panasonic reprezentuje najwyższą klasę golarek elektrycznych. Golarka stanowi połączenie najnowszych technologii, takich ja 5-ostrzowy system tnący czy ultraszybki silnik liniowy. Gładki ślizg głowicy redukuje tarcie podczas przesuwania po skórze, maksymalnie zwiększając komfort użytkowania. Do zestawu producent dołącza bazę czyszczącą, ułatwiającą użytkownikowi konserwację urządzenia.

Nasza rekomendacja

Trymer do brody ER-SB60 zapewnia szeroki zakres regulacji długości strzyżenia. Można go używać zarówno bezprzewodowo, jak i po podłączeniu do sieci elektrycznej. System wibracji pozwala na usunięcie resztek włosów po goleniu. Znakomita jakość ostrzy golarki Panasonic opiera się na wykorzystaniu japońskiej sztuki produkcji mieczy samurajskich. Trymer jest wodoodporny, dzięki czemu może być używany w dowolnym miejscu.

Gratka dla portfela

Ta golarka do twarzy gwarantuje precyzyjne usuwanie zarostu przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Wysuwany trymer pozwoli Ci wyregulować zarost, a wodoszczelna konstrukcja ułatwia czyszczenie. 3-ostrzowy system tnący gwarantuje precyzyjne cięcie tuż przy nasadzie włosa, a obrotowa głowica dostosowuje się na bieżąco do kształtu twarzy czy szyi.

W tej części rankingu zapoznasz się z przeglądem golarek Panasonic, w którym zawarte zostały najważniejsze parametry urządzeń. Pomoże Ci to wstępnie zaznajomić się z dostępnymi na rynku rozwiązaniami. Nasze zestawienie zawiera również propozycje w cenie do 200 zł. Ranking golarek stoi przed Tobą otworem!

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Mini poradnik kupującego

Podczas poszukiwań odpowiedniej maszynki elektrycznej należy przede wszystkim uwzględnić przeznaczenie dołączonych przez producenta ostrzy i końcówek. Ważna jest również wytrzymałość baterii i długość jej ładowania. Należy pamiętać także o czyszczeniu urządzenia – z pewnością będzie ono znacznie wygodniejsze, jeśli wybierzesz golarkę wodoodporną. Odporność na przedostanie się wody do środka urządzenia umożliwi Ci także golenie na mokro z użyciem pianki lub żelu.

Przed dokonaniem wyboru warto udzielić odpowiedzi na kilka pytań. Zatem, czy stawiasz na precyzyjną stylizację brody niczym spod ręki barbera? A może zarost na twarzy jest dla Ciebie niepotrzebny i wolisz w całości go usuwać? Czy oprócz twarzy planujesz używać maszynki do całego ciała, w tym do miejsc intymnych? Jaką kwotę planujesz przeznaczyć na zakup golarki? Dzięki analizie swoich potrzeb łatwiej będzie Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie.

Poniżej ponownie przedstawiamy zbiór najlepszych według nas golarek i trymerów marki Panasonic. Tym razem przygotowaliśmy nieco bardziej szczegółowe opisy wraz z wyszczególnieniem wad i zalet wszystkich urządzeń.

Panasonic ES-LV9Q – japońska precyzja ostrzy

Ta świetnej jakości golarka z najwyższej półki pozwoli Ci błyskawicznie pozbyć się zarostu bez podrażnień. Japońska technologia 5 ostrzy wraz z silnikiem liniowym zapewnia najlepszą wydajność golenia.

Panasonic ER-SB60 - maszynka do stylizacji fryzury i skrócenia zarostu

Ta bezprzewodowa maszynka do golenia Panasonic wyposażona jest w wyjątkowo trwałe ostrze o karbonowo-tytanowej powłoce. Pozwala na cięcie w 6 różnych długościach dzięki dołączonym nakładkom. Jej przeznaczeniem jest głównie obcinanie włosów męskich, jednak może zostać użyta także do zarostu na twarzy.

Panasonic ES-RT37-K503 – golarka i trymer w jednym urządzeniu

Decydując się na to rozwiązanie, otrzymujesz dobrą jakość w atrakcyjnej cenie. Golarka z trymerem posiada system 3 ostrzy dopasowujących się do nierówności twarzy. Istnieje możliwość skorzystania także z wysuwanego trymera.

Panasonic ES-RW33-H503 – niska cena w połączeniu z dokładnym goleniem

Ten budżetowy model golarki elektrycznej wyposażony został w wyjątkowy układ otworów folii, który dokładnie zgoli zarówno prosty, jak i kręcony zarost. Włosy są precyzyjnie chwytane, co poprawia efektywność golenia.

Panasonic ES-LT6N-S803 – precyzja golenia i dostosowanie do kształtu twarzy

Ta golarka posiada 3-ostrzowy system golący Multi-Flex (w przeciwieństwie do tańszego modelu Panasonic es-rt47-s503), który poradzi sobie nawet z twardym zarostem i usunie go w delikatny sposób. Wykorzystane zostały dwa rodzaje folii, które dokładnie usuwają krótkie oraz dłuższe owłosienie. Ich kształt na bieżąco dostosowuje się do twarzy. W zależności od preferencji, golenie można wykonywać na sucho i na mokro z użyciem pianki. Urządzenie posiada także wysuwany trymer, który umożliwia precyzyjną stylizację zarostu lub szybkie przycięcie go.

Do golarki dołączona jest wygodna i estetyczna stacja ładująca z 5-stopniowym wskaźnikiem naładowania akumulatora. Wodoszczelna konstrukcja umożliwia łatwe czyszczenie pod bieżącą wodą.

Maszynka Panasonic ER1421S501 – polecana nawet dla profesjonalistów

Ta bezprzewodowa maszynka do strzyżenia posiada ostrze o szerokości 40 mm, które precyzyjnie i błyskawicznie skraca włosy. Jest wyposażona w 6-stopniową regulację długości strzyżenia. Sprawdzi się do włosów oraz skracania brody.

Panasonic ERGK60S503 – wielozadaniowy trymer w dobrej cenie

Ten trymer do ciała posiada możliwość regulacji długości strzyżenia od 0,1 do 6 mm. Dzięki delikatnej pracy ostrzy nawet na bardzo wrażliwej skórze, może być używany jako maszynka do golenia miejsc intymnych dla mężczyzn. Trymer może pracować zarówno na sucho, jak i na mokro.

Poznałeś już golarki wchodzące w skład naszego rankingu i z pewnością zauważyłeś ich zróżnicowanie. W tej części artykułu wyjaśnimy znaczenie poszczególnych parametrów i wskażemy, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę przy wyborze elektrycznej maszynki do golenia.

Co wybrać – golarkę, a może trymer?

Golarki dla mężczyzn różnią się pod względem przeznaczenia. Jeśli na co dzień całkowicie usuwasz zarost z twarzy, to golarka głowicowa lub foliowa będzie dla Ciebie idealna. Takie urządzenie pozwoli Ci szybko i dokładnie zgolić całe owłosienie. Natomiast w przypadku, gdy lubisz nosić wystylizowaną brodę, warto zastanowić się nad trymerem. Powoli Ci on na regulację długości strzyżenia w zależności od potrzeb i uzyskanie profesjonalnego efektu, dzięki precyzyjnym liniom golenia jaką może zagwarantować tylko trymer. Do miejsc intymnych dla mężczyzn przeznaczone są specjalne urządzenia, które sprawdzą się lepiej niż rozwiązanie uniwersalne. Niektóre trymery dedykowane są jedynie do nosa i uszu. Na rynku dostępne są również klasyczne maszynki do strzyżenia, które oprócz włosów na głowie poradzą sobie z docinaniem brody.

Czym różni się golarka głowicowa od foliowej?

Wyróżnia się dwie podstawowe kategorie golarek elektrycznych – foliowe i głowicowe. Te pierwsze wyposażone są w perforowaną folię, pod którą umieszczone są poruszające się ostrza. Można stwierdzić, że im więcej umieszczonych obok siebie folii, tym lepiej – znacznie wzrasta wówczas efektywność golenia. Drugi typ golarek cechuje występowanie okrągłych głowic, które podczas pracy poruszają się i dopasowują do kształtu twarzy. Podczas używania należy wykonywać koliste ruchy, aby włosy dostały się pod osłonki głowic. Golenie jest szybkie, jednak może powodować podrażnienia skóry. Golarki foliowe natomiast usuwają włosy po linii prostej, co generuje mniej podrażnień. Proces usuwania owłosienia jest jednak zazwyczaj nieco dłuższy.

Obecnie coraz większą popularność zdobywa golarka hybrydowa, która łączy kompaktowe rozmiary jednorazowej żyletki z działaniem maszynki elektrycznej. Posiada ona jedno ostrze, które porusza się z bardzo dużą prędkością. Urządzenia te raczej nie posłużą do golenia „na zero”, a to z powodu nożyka tnącego umieszczonego pod osłonką, który zwiększa bezpieczeństwo użycia. Golarki hybrydowe są natomiast bardzo uniwersalne i dzięki dołączonym nakładkom sprawdzą się do usuwania owłosienia z całego ciała oraz do skracania zarostu na twarzy.

Jakie znaczenie ma rodzaj zasilania golarki elektrycznej?

Kwestią często pomijaną przez konsumentów przy doborze elektrycznej maszynki do golenia jest rodzaj jej zasilania. Golarki akumulatorowe działają bezprzewodowo, co pozwala na używanie ich w dowolnym miejscu. Należy jednak mieć na uwadze konieczność ładowania akumulatora – jeśli posiada on małą pojemność, przy regularnym goleniu będziesz musiał robić to dosyć często. Sieciowe maszynki wymagają podłączenia do kontaktu. Ich niewątpliwym plusem jest jednak stała praca silnika, który nie zwalnia przed wyładowaniem, jak w golarkach bezprzewodowych. Zazwyczaj cechuje je też niższa cena. Trzecią kategorię stanowią maszynki akumulatorowo-sieciowe. Te urządzenia gotowe są do pracy w każdym miejscu, a jeśli bateria się wyładuje, będą działały również w trakcie ładowania.

Przydatna jest także możliwość golenia na sucho i mokro. Znacznie zwiększa to uniwersalność golarek i komfort użytkowania. Z tego powodu warto dowiedzieć się, czy dana golarka jest wodoszczelna.

Podsumowanie

Miałeś okazję zapoznać się z naszym zestawieniem najlepszych męskich maszynek do golenia Panasonic. Ta marka golarek dostarcza szeroki wachlarz opcji dedykowanych dla rozmaitych potrzeb i możliwości finansowych. Ze względu na rozmaitość zastosowań męskich golarek, każda z propozycji jest godna uwagi. Jesteśmy przekonani, że dzięki zapoznaniu się z naszym tekstem temat podziału i przeznaczenia golarek elektrycznych stał się dla Ciebie jasny i bez problemu wybierzesz urządzenie, które spełni Twoje oczekiwana jako najlepsza męska golarka!