Philips Lumea opinie

Technologia Philips IPL – depilacja światłem

Philips Lumea opinie. Ze względu na wiele niedogodności związanych z goleniem, takich jak wrastanie włosów, podrażnienia skóry i szybkie odrastanie, warto rozważyć alternatywne metody usuwania niepożądanego owłosienia. Niestety profesjonalna depilacja laserowa jest droga i sesje mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Warto rozważyć urządzenia do depilacji w warunkach domowych. Oczywiście owłosienie ciała jest rzeczą całkowicie naturalną i absolutnie nie powinieneś czuć się zmuszony do ich usuwania – to wyłącznie osobista decyzja. Jednak, jeśli jesteś zdecydowany na taką depilację, warto zapoznać się bliżej z urządzeniami takimi jak laser do depilacji w domu czy lampa do depilacji.

Na początku warto wyjaśnić różnice między depilacją laserową a technologią IPL. Oba sposoby usuwania niechcianego owłosienia działają długoterminowo, ale są to odrębne technologie. Główną różnicą między nimi jest stosowane źródło światła. IPL (Intense Pulsed Light – Intensywne Światło Pulsacyjne) wykorzystuje szerokie spektrum fal światła widzialnego, które działa jak światło z żarówki o dużej mocy, oświetlając większe obszary skóry. Depilacja laserowa wykorzystuje światło lasera, które jest wzmocnioną wiązką światła o niewielkim rozmiarze (3-18 mm średnicy), wąskim zakresie długości fal (najbardziej efektywne to 755, 810, i 1064 nm) i depiluje niewielkie obszary skóry na raz. Dalej obie metody działają podobnie. Gdy światło dotrze do pigmentu (melaniny) w skórze i mieszkach włosowych, zostaje on tak podgrzany, że dezaktywuje mieszek włosowy zatrzymując cykl wzrostu włosa.

Nasza rekomendacja – depilator domowy

Produkty do depilacji w warunkach domowych pozwalają na bezpieczne zabiegi, które możesz wykonać sam. Są to wygodne urządzenia i na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla Ciebie spośród modeli oferowanych w serii Philips Lumea. Urządzenia różnią się ilością końcówek, w zależności od planowanych obszarów depilacji. Wszystkie prezentowane modele są gotowe do użytku po wyjęciu z pudełka i nie wymagają żeli, wymiany elementów czy uzupełniania płynów aby móc z nich korzystać. Dodatkową zaletą tych urządzeń jest aplikacja na Twój smartfon. Prócz porad i wskazówek na każdym etapie oferuje planowanie zabiegów tak, by efekty były jeszcze lepsze. 

Aby oszczędzić Twój czas przygotowaliśmy nasze rekomendacje. Jeśli potrzebujesz szybkiej odpowiedzi na pytanie tanio, funkcjonalnie czy Premium poniżej są trzy urządzenia, jakie polecamy. W dalszej części tekstu znajdziesz krótszą statystykę oraz szerszy opis rekomendowanych urządzeń.

Produkt premium

Jedwabiście gładka skóra w zaledwie kilka tygodni.

Nasza rekomendacja

Bogaty zestaw urządzeń do pielęgnacji.

Gratka dla portfela

Gładka skóra nawet przez 3 miesiące.

Urządzenia do depilacji Philips Lumea

Jeśli masz dość zmagań z niechcianymi włosami na ciele, prawdopodobnie zainteresowałeś się już małymi domowymi urządzeniami, które oferują pozbycie się niechcianych włosków w zaciszu własnej łazienki. Czy są warte uwagi i, przede wszystkim, pieniędzy? Philips, znany producent dużego i małego AGD, przygotował linię produktów do depilacji wykorzystując jedną z najbardziej zaawansowanych, czyli IPL.

Same urządzenia nie są jednak tanie i musisz sam zdecydować czy taki wydatek przyniesie oczekiwane rezultaty. Poniżej umieściliśmy informacje pozwalające porównać każdy model ze sobą, a szerszy opis jest w dalszej części tekstu.

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Jak wybrać najlepsze urządzenie do depilacji?

Najważniejszą kwestią jest to, aby Twoja skóra i włoski miały odpowiednio kontrastujące zabarwienie. Melanina odpowiedzialna za barwę (chromofor), znajduje się zarówno w mieszku włosowym jak i górnej warstwie skóry. Gdy kolor włosków i skóry jest podobny, energia światła jest absorbowana zarówno przez włosy, jak i przez skórę. Oznacza to, że nie ma wystarczającej ilości energii skierowanej na włosy, a więc rezultaty depilacji są gorsze. Generalnie najlepsze efekty używania lamp IPL uzyskasz do usuwania ciemnych włosów na jasnej skórze i odwrotnie.

PHILIPS LUMEA ADVANCED SC1998/00

Urządzenie do depilacji całego ciała włącznie z okolicami twarzy. Czujnik koloru skóry automatycznie zablokuje błyski, gdy naświetlenie jest nieodpowiednie i może wywołać niepożądane efekty. Dołączone końcówki mają okienko zabiegowe o powierzchni dopasowanej do rodzaju wykonywanego zabiegu. Dodatkowo przy depilacji twarzy jesteś chroniona dodatkowym filtrem.   

PHILIPS Lumea Prestige BRI959/00

Depilator przeznaczony do naświetlania całego ciała. Opracowane przy współpracy z dermatologami, aby nie dopuścić do podrażnień skóry. Wymienne nasadki do różnych partii ciała przylegają dokładnie do skóry, a urządzenie samo wybiera odpowiedni program. Niezależnie od wybranego programu moc jest tak ustawiona by nie powodować niekorzystnych efektów. Dodatkowo depilator wskazuje odpowiedni program dla Twojego rodzaju skóry. Przeznaczony jest do pracy zarówno przy podłączeniu do sieci jak i w trybie bezprzewodowym. Lampa naświetlająca przygotowana jest do wygenerowania ponad 250 tysięcy błysków, co pozwala jej pracować przez kilka lat.

PHILIPS LUMEA SC1994/00 - najtańszy

Nasza rekomendacja dla najtańszego produktu. Urządzenie do depilacji światłem Lumea Advanced przeznaczone jest do depilacji całego ciała. Zapewnia dobre rezultaty w przypadku włosów o kolorze ciemny blond, brąz lub czarny i różnych odcieni skóry. Urządzenie przed rozpoczęciem pracy automatycznie wykrywa karnację skóry i w przypadku zbyt ciemnej skóry uniemożliwia dalsze użytkowanie chroniąc użytkownika przed niepożądaną reakcją skórną. Pomiary są powtarzane również w trakcie trwania zabiegu. Końcówka z okienkiem o powierzchni 4 cm2 jest przeznaczona do naświetlania większych obszarów ciała, dlatego urządzenie jest przeznaczone do pracy poniżej szyi.

PHILIPS LUMEA BRI956/00 - produkt Premium

Nasza rekomendacja dla produktu Premium. Urządzenie samo dostosowuje się do naświetlania wybranych partii ciała po włożeniu odpowiedniej nasadki. Po przeprowadzeniu pomiaru wskazuje również odpowiednią dla danego koloru skóry intensywność naświetlania. Dopasowane okienka zabiegowe w każdej nasadce zapewniają właściwe naświetlenie poprzez dokładne dopasowanie się do kształtu ciała. Dzięki temu światło nie ucieka na boki. W bardzo prosty sposób przeprowadzasz test skóry i jednym przyciskiem wybierasz zalecaną intensywność światła. Model ten może pracować podłączony do sieci elektrycznej lub w trybie bezprzewodowym, więc z łatwością dosięgniesz trudniej dostępnych fragmentów skóry.

PHILIPS LUMEA IPL BRI949/00 + TRYMER HP6388/00 – nasza rekomendacja

Ostatnia rekomendacja, to zestaw składający się z depilatora oraz trymera. Depilator samodzielnie rozpoznaje odcień skóry oraz wskazuje z jakiego ustawienia intensywności światła powinien skorzystać użytkownik. Po zmianie końcówki zabiegowej urządzenie, również samodzielnie, wybierze odpowiedni program dla danej partii ciała. Końcówki są wyprofilowane tak, aby dokładnie przylegać do ciała i dokładnie naświetlać nawet trudno dostępne włosy. Nasadki do depilacji szczególnie wrażliwych okolic bikini czy twarzy wyposażone są w dodatkowy filtr ochronny. Urządzenie przystosowane jest do pracy bezprzewodowej, dzięki czemu nie musisz się martwić o zasięg kabla i możesz przeprowadzać naświetlanie w dowolnym miejscu. Dołączony do zestawu niewielki trymer pozwala na dyskretne wyrównywanie i przycinanie niepożądanych włosków nawet w czasie podróży. Głowice o różnej szerokości dopasowane są do szybkiej pielęgnacji ciała lub twarzy, a nasadka do brwi łatwo przytnie je na dwie, wybrane długości.

Czym się powinna charakteryzować najlepsza lampa do depilacji?

Depilacja jest stałym elementem codziennych zabiegów pielęgnacyjnych wielu mężczyzn. Znalezienie najlepszej metody usuwania włosów, która odpowiada Twoim potrzebom pozwoli zaoszczędzić czas, a także pieniądze, które wydawałeś na regularne wizyty w salonie kosmetycznym. Wśród dostępnych metod szczególne miejsce zajmują depilatory IPL serii Philips Lumea. Bez względu na to, który obszar włosów na ciele depilujesz, na pewno znajdziesz odpowiedni model.

Prezentujemy tu różne cechy urządzeń IPL, na które powinieneś zwrócić uwagę szukając odpowiedniego modelu. W tej serii znajdziesz zarówno tańsze jak i droższe modele. Odpowiednie do całego ciała czy tylko do niektórych jego fragmentów. Jednak prócz tego opisaliśmy inne istotne cechy.

Liczba błysków

Jest to ilość błysków, które urządzenie może wyemitować zanim będzie trzeba je wymienić. Większość z nich ma co najmniej 100 000 błysków, co powinno wystarczyć na około 3 lata używania. Warto więc rozejrzeć się za modelem oferującym jak największa ilość błysków.

Ilość końcówek zabiegowych

Jeśli planujesz używać urządzenia do depilacji różnych części ciała, należy zwrócić uwagę na to, ile dany model ma końcówek. Różnią się one wielkością okienka zabiegowego, a przez to intensywnością emitowanego błysku. Mniejsze okienko daje bardziej energetyczny błysk i depilacja jest bardziej wydajna na mniejszych powierzchniach. Większe okienka lepiej radzą sobie z nogami czy pachami. Jeśli jednak zastanawiasz się nad depilacją tylko jednego fragmentu ciała, wystarczy jedna końcówka zalecana przez producenta do tego konkretnego miejsca.

Regulacja intensywności

Niezbędna, jeśli planujesz depilować różne miejsca na ciele. Nie wszystkie przecież mają tę samą wrażliwość. Obowiązkowo musisz zmieniać moc urządzenia by uniknąć podrażnień skóry. Wpływa też na to, jak często będziesz korzystać z urządzenia. Większa moc to bardziej trwałe efekty.

Tryby pracy

Standardowo depilację przeprowadza się przykładając lampę do skóry i uwalniając błysk. Niektóre modele oferują jednak dodatkowe sposoby pracy w zależności od potrzeb. Może to być np. tryb pracy delikatnej dla wrażliwych miejsc lub tryb przesunięcia, który emituje błyski jeden po drugim, a użytkownik przesuwa urządzenie po całym depilowanym obszarze.

Częstotliwość błysków

Lampa potrzebuje przerwy między błyskami, aby się naładować i móc znów wyzwolić energię. Im krótszy czas między błyskami, tym szybszy proces depilacji.

Czujnik odcienia skóry i włosów

Niektóre urządzenia wykrywają optymalną intensywność światła i bezpieczne ustawienia lampy w zależności od odcienia skóry i włosów.

Praca bezprzewodowa

Warto poszukać modelu oferującego pracę bezprzewodową. To w oczywisty sposób ułatwia używanie i transport.

Pozbądź się niechcianych włosków – permanentnie!

Technologia IPL pozwala na usunięcie owłosienia na bardzo długi czas. Jest bardzo wygodna i bezpieczna, a samo usuwanie jest bezbolesne. Nie ma znaczenia też długość włosów, po prostu regularnie je naświetlasz, a one z czasem przestają rosnąć. Wobec takich argumentów ciężko się nie zgodzić, że nowoczesność zawitała pod nasze strzechy. Czas z niej skorzystać.